Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa » Mobile » Samsung galaxy s3 mini özellikleri ve resimleri.
Samsung galaxy s3 mini özellikleri ve resimleri.

Samsung galaxy s3 mini özellikleri ve resimleri.

S3 çıktı çıkmasına fakat şimdi de minisi çıktı. Samsung galaxy s3 mini‘ yi sizlere yakından tanıtmayı ihmal etmemek gerek.

Dün akşam samsung tarafından resmi olarak tanıtılan  i8190 Galaxy S3 Mini modelini detaylıca inceledim, detayları aşağı da bulacaksanız.

Samsung galaxy s3 mini modeli donanım olarak galaxy ace ile benzer donanımlara sahip olması hem mantıklı hem de üzücü bir durum. Neden mantıklı derseniz? Samsung’ un amacı, akıllı telefonu tüm kullanıcılara ulaştırmak. Özellikleri, donanımları düşük tutarak uygun fiyattan akıllı telefon sahibi yapmayı planlıyor.

SamsungGalaxy S ailesindeki tüm telefonlarında olduğu gibi, Galaxy S3 Mini de AMOLED ekrana yer veriyor. PenTile tabanlı ekranda 480 x 800piksellik çözünürlüğü tercih eden Samsung, Galaxy S ve S Advancemodellerinin önünde bir ekran performansı vaad etmiyor.

Samsung Galaxy S3 Mini‘ye ST-Ericsson’un U8420 çipseti eşlik ediyor.Çift çekirdekli yapıda olan işlemci, ARM Cortex A9 mimarisini kullanıyor ve1 GHz hızında çalışıyor. Grafik ünitesi olarak Mali 400 GPU‘sunun kullanıldğu işlemciye, 1 GB’lık RAM eşlik ediyor.

Samsung Galaxy S3‘teki 16 / 32 ve 64 GB’lık hafıza seçenekleri, S3 Mini’de yarıya indiriliyor ve 8 / 16 GB olarak satışa sunuluyor. Her iki hafıza seçeneğinde de arttırılabilir hafızanın bulunduğunu söyleyelim

Samsung galaxy mini işletim sistemi olarak android’ den vazgeçmiyor elbette.

Android 4.1.1 Jelly Bean ve en son çıkanTouchWiz Nature arayüzünü kullanıyor. Galaxy S3‘teki akıllı bekleme ve S-Voice gibi yeni nesil tüm yazılımların kullanıldığı Galaxy S3 Mini, yazılımsal olarak Galaxy S3 ile birebir kadar yakın.

Kamera özelliklerine baktığımızda 5 Megapiksel çözünürlüğünde fotoğraflar çekebilen LED flaş ve otofokus destekli ana kamera, 720p video kaydı yapabiliyor. Üründe görüntülü görüşme için ön kamera da bulunuyor.

NFCBluetooth 4.0, DLNAWiFiGPS / GLONASS, 3G gibi kablosuz bağlantıları destekleyen Galaxy S3 Mini, tasarım olarak Galaxy S3′ün minik versiyonu. Görsel olarak belirgin en büyük fark sensör ve ön kameranın sağ değil de sol tarafta bulunuyor olması ve home tuşu altında bulunan boşluğun fazlalığı olmuş.

1500 mAh bataryayla gelecek olan ürün, 9.9 mm kalınlığında olacak. Ağırlığı ise 111.5 gram olarak belirtiliyor.

Özellikleri okudunuz, peki SAMSUNG GALAXY S3 MİNİ’ NİN FİYATI NE OLACAK?

<Samsung Galaxy S3 Mini‘nin 400 Euro fiyat seviyesinden satışa sunulması bekleniyor. Kasım ayı içerisinde ülkemizde de satışa çıkması beklenen ürünün nihai fiyatında değişiklikler olabilir. Ama tahminlerime göre samsung galaxy s3 mini’ nin türkiye satış fiyatı aralığı 670-800 tl arası bir rakam olacağı yönünde.

Hakkında musaityerde

Okur , yazar , izler! Oturup sohbet eder , ağlar ; bazen de ağlatır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Yazar Google +: Magbanugu